nefrolog gorzów, nefrolog gorzów wielkopolski, gabinet nefrologiczny, mirosław szmyt

dr n. med. specjalista chorób wewnętrznych i chorób nerek

Mirosław Szmyt

Szanowni Państwo, drodzy Pacjenci!

Witam serdecznie na mojej stronie internetowej. Nazywam się Mirosław Szmyt, jestem lekarzem - specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych (interna) i chorób nerek (nefrolog). Nefrologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami nerek i układu moczowego leczonymi nieinwazyjnie w odróżnieniu od urologii. Jest podspecjalizacją interny.

Ukończyłem Wydział Lekarski Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie w 1995 roku. Staż podyplomowy odbyłem w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Gorzowie Wlkp. przy ul. Warszawskiej, następnie rozpocząłem pracę zawodową jako młodszy asystent w Oddziale Wewnętrznym tegoż Szpitala.

W 1998 roku zdałem egzamin specjalizacyjny I°, a w 2003r. II° z zakresu chorób wewnętrznych. W roku 2008 natomiast uzyskałem tytuł specjalisty z zakresu nefrologii. Aktualnie jestem starszym asystentem w Oddziale Nefrologicznym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. przy ul. Dekerta 1.

W 2001r. ukończyłem Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej przy Akademii Medycznej i Ekonomicznej w Poznaniu. W 2012r. uzyskałem stopień naukowy doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Uczestniczę w kursach doskonalących z zakresu nefrologii i chorób wewnętrznych. Studiuję aktualne wydawnictwa z tych dziedzin, pogłębiając wiedzę doniesieniami z prasy medycznej polsko- i anglojęzycznej. Jestem autorem kilkunastu publikacji naukowych, zamieszczonych w specjalistycznych czasopismach naukowo-medycznych. Ponadto posiadam kilkanaście certyfikatów medycznych potwierdzających mój udział w dodatkowych szkoleniach.

Jestem członkiem Towarzystwa Internistów Polskich i Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.